Piwo, od wieków towarzyszące ludziom w różnych aspektach życia społecznego, może wydawać się odległe od polityki. Jednak w rzeczywistości te dwa światy często się przecinają, tworząc nieoczywiste powiązania. W niniejszym artykule zajmiemy się rozwinięciem pięciu obszarów, w których piwo i polityka łączą się ze sobą.
Z naszego bloga
Imperium Sumerów w końcu legło w gruzach, ale powszechnie cenione piwo warzono oczywiście dalej. Godnymi następcami Sumeryjczyków na tym polu okazali się Babilończycy.
Martin Luther raz powiedział: "Bóg sam dał ludziom dwie formy odżywcze w postaci ziarna – piwo i chleb. Ci, którzy nie piją piwa, nie mają do picia nic”. Z tym stwierdzeniem nie sposób się kłócić. Piwo od lat było czymś więcej niż tylko trunkiem spożywanym w barach w piątkowy wieczór z grupą znajomych. Czy zastanawialiście się kiedyś jakie były jego początki?
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?