Dodaj produkty podając kody
Cydr Chyliczki: Antonówka - PET 30 l
- Wytrawny i orzeźwiający cydr ze świeżo tłoczonego soku jabłkowego, jednoodmianowy - wyłącznie z jabłek odmiany Antonówka. Bez dodatku wody, substancji słodzących i dwutlenku węgla.
Antonówka jest cydrem jednoodmianowym, jak sama nazwa wskazuje wyprodukowanym z jabłek Antonówka. Cydr wytwarzany jest według tradycyjnych metod, stosowanych również od dawien dawna przy produkcji musujących win gronowych. Do produkcji użyto wyłącznie świeżo tłoczonego soku jabłkowego, bez dodatku wody, zbędnych substancji słodzących czy dwutlenku węgla.
Cydr ten został nagrodzony brązowym medalem w konkursie Royal Bath & West International Cider 2019 odbywającym się w Somerset w Anglii.
Cydr Antonówka produkowany jest metodą powolnej fermentacji w niskiej temperaturze. Proces ten trwa około 3 miesięcy, po czym cydr jest butelkowany i refermentowany w butelce. Dojrzewa przez około 3 miesiące.
Niepasteryzowany i niefiltrowany.
Antonówka może być podawana jako aperitif, bardzo dobrze komponuje się z daniami rybnymi i owocami morza.
Sugerowana temperatura serwowania: 10° – 12°C.
Istotne informacje
Zalecane warunki przechowywania
Przeznaczenie
do bezpośredniego spożycia
Alergeny
według informacji na etykiecie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Cydrowe smaki od dawna kuszą podniebienia miłośników napojów alkoholowych na całym świecie. Chociaż wielu z nas kojarzy cydr głównie z Anglią lub Francją, warto zanurzyć się w fascynującą historię tego napoju i jego obecność w Polsce.
Martin Luther raz powiedział: "Bóg sam dał ludziom dwie formy odżywcze w postaci ziarna – piwo i chleb. Ci, którzy nie piją piwa, nie mają do picia nic”. Z tym stwierdzeniem nie sposób się kłócić. Piwo od lat było czymś więcej niż tylko trunkiem spożywanym w barach w piątkowy wieczór z grupą znajomych. Czy zastanawialiście się kiedyś jakie były jego początki?
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?