Oczywiste jest, że jedzenie i piwo to nieodłączna para, która od wieków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak coś, co zaczyna się od prostego zestawienia chmielowej piany i smakowitych przekąsek, ewoluowało w niezwykle rozbudowaną sztukę znaną jako "food pairing", czyli zestawianie piwa z odpowiednimi potrawami.
Z naszego bloga
Piwo to trunek, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, i każdy piwosz ma swoje preferencje co do smaku, stylu i marki. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jakim opakowaniu piwo jest najlepsze?
Piwo tylko dla barbarzyńców? Tak uważała większość Greków i Rzymian, ale i im zdarzało się przedkładać „pospolity” napitek nad wychwalane w pieśniach wino.
Wielu z Was przynajmniej raz życiu spróbowało samodzielnie uwarzyć piwo. Jeszcze więcej ma wśród swoich znajomych kogoś, kto warzy piwo w domu regularnie i równie regularnie raczy Was efektami swojej pracy, co, niestety, nie zawsze jest przyjemne.
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?