Dodaj produkty podając kody
Browar Stu Mostów: American IPA - butelka 500 ml
- Wyjątkowa wariacja amerykańskiego stylu AIPA. Wyraźna goryczka tego esencjonalnego, mocno słodowego piwa przełamana została nutami cytrusów, tropików, kwiatów, ziół i żywicy i połączona z szalonym miksem amerykańskich chmieli nowej fali.
Mimo że styl IPA zawdzięczamy Brytyjczykom, to Amerykanie swoją wersją tego piwa dokonali w piwnym światku prawdziwej rewolucji. Bigger, Better, Stronger w każdym aspekcie - wyższy ekstrakt, więcej słodu, głębsza barwa i potężne uderzenie chmielu. Ta AIPA to klasyczny reprezentant nowej fali i WEST COAST STYLE w warzeniu piwa.
Klasyczną goryczkę chmielu balansują w tym piwie nie tylko owocowe nuty ale przede wszystkim jego intensywna słodowość, a szczególnie większa niż zazwyczaj ilość słodu karmelowego. Jednak to właśnie chmiele nadają mu wyjątkowy smak. Cytrusowa goryczka chmielu Columbus w połączeniu z aromatycznym Mosaic oraz dodanym już na etapie leżakowania Citra sprawiają, że wyraźnie wyczuwamy zarówno nutę papai i mandarynki jak i agrestu, grapefruita, limonki oraz liczi.
Idealnym szkłem do degustacji będą Tulip, Sensoric lub IPA Glass o zwężającym się kielichu. Jako że chmielowe aromaty tego piwa z czasem tracą na intensywności najlepiej jest je pić tuż po otwarciu.
American IPA doskonale komponuje się z Gorgonzolą lub Roquefortem, to jest ostrymi serami z przerostem pleśni. Wysoka goryczka piwa dodatkowo intensyfikuje ostry smak i zapach tych serów w daniach z makaronami oraz w pizzach czy burgerach. Świetnie pasuje też do ostrych dań jak te z kuchni Tajskiej bądź Nepalskiej.
Minimalny termin przydatności do spożycia
Zalecane warunki przechowywania
Przeznaczenie
do bezpośredniego spożycia
Alergeny
według informacji na etykiecie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Browar Stu Mostów: American IPA - butelka 500 ml
4.78
Liczba wystawionych opinii: 9
Opinia potwierdzona zakupem
Najlepsza Ipa
2024-05-25Maciej, Olsztyn
Opinia potwierdzona zakupem
Moje ulubione
Opinia potwierdzona zakupem
2024-01-29Mateusz, Białystok
Opinia potwierdzona zakupem
Dobre o mocnej goryczce. Jak dla mnie trochę za mocne, ale smak rekompensuje wszystko, po prostu dłużej się delektuję 1 butelką.
Opinia niepotwierdzona zakupem
Opinia potwierdzona zakupem
Wyjątkowo aromatyczne. W zapachu olśniewające, w smaku dość pospolite, lecz poprawne.
2022-01-30Konrad, Pruszcz Gdański
Opinia potwierdzona zakupem
2022-01-11Patryk, Warszawa
Opinia niepotwierdzona zakupem
2021-09-20Dawid, Jastrzębie-Zdrój
Opinia potwierdzona zakupem
bardzo dobre
2020-11-30Marta, Mińsk Mazowiecki
IPA to nie tylko piwo, to prawdziwa przygoda smakowa, która zaskakuje i inspiruje. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym piwoszem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z piwem kraftowym, IPA z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych doznań.
Odkryj historię i smak Wrocławskiego Browaru Stu Mostów!
Oczywiste jest, że jedzenie i piwo to nieodłączna para, która od wieków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak coś, co zaczyna się od prostego zestawienia chmielowej piany i smakowitych przekąsek, ewoluowało w niezwykle rozbudowaną sztukę znaną jako "food pairing", czyli zestawianie piwa z odpowiednimi potrawami.
Święto Kapsla, znane także jako Bottle Cap Day, jest nie tylko okazją do uświęcenia naszego codziennego otwieracza butelek, ale również do głębszego zrozumienia jego roli w naszej kulturze. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej historii i znaczeniu tego święta oraz jego ekologicznemu wymiarowi.
Spośród jaskrawo zielonych szyszek chmielu powoli wyłania się smukła brązowa butelka. Rozlega się charakterystyczne “pst!” i złociste piwo już leje się do lśniącej szklanki, znacząc ją idealnie uformowaną pianą. Jak telewizyjne reklamy piwa mają się do rzeczywistości?
Czy istnieje w świecie piwnego kraftu skrót znany lepiej, niż "IPA"? Chyba nie. Jeśli natomiast dopiero rozpoczynacie tą wspaniałą, prowadzącą przez całą feerię goryczkowych smaków i cytrusowych aromatów, piwną podróż po świecie IPA i chcielibyście dowiedzieć się więcej na ich temat – zapraszamy do lektury poniższego wpisu oraz wyposażenia się w zestaw degustacyjny, który pozwoli utrwalić tę merytorycznie przyswojoną wiedzę w praktyce.
Niszowe? Trudno tak nazwać imprezy, przez które przewijają się dziesiątki tysięcy ludzi. I wcale nie przyciągają ich nazwy popularnych zespołów czy nazwiska wielkich gwiazd kina – tylko dobre piwo.
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?