Dodaj produkty podając kody
- Połączenie niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej nowofalowymi niemieckimi chmielami Comet i Huell Melon oraz sezonowym polskim akcentem – aromatycznymi truskawkami.
Uwaga! Towar wysyłany transportem paletowym. Możliwy odbiór osobisty lub dostawa na terenie Wrocławia.
Strawberry Berliner Weisse to efekt połączenia sił Browru Stu Mostów z browarem BRLO z Berlina. Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny styl jasnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego niemieckiego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, z nowofalowymi niemieckimi chmielami – Comet i Huell Melon oraz sezonowym polskim akcentem – aromatycznymi truskawkami.
Berliner Weisse to zamglony, kwaśny, pszeniczny styl piwa o niskiej zawartości alkoholu. Jest to regionalne, historyczne piwo z terenów północnych Niemiec, szczególnie Berlina, gdzie warzone jest od XVI wieku. Do końca XIX wieku było najpopularniejszym napojem alkoholowym w Berlinie – produkowało go aż 50 rożnych browarów! Dziś ta liczba zmalała zaledwie do 2, ale dzięki piwowarstwu rzemieślniczemu styl ten przeżywa swój renesans.
Piwo to charakteryzuje bardzo niski ekstrakt, na poziomie 9%. Zasyp złożony został tylko z jasnych słodów – pilzneńskiego i pszenicznego co pozwala na uzyskanie maksymalnej lekkości charakteryzującej ten styl.
Choć chmiel odgrywają w tym stylu drugoplanową rolę to i tak dobrano tu te niemieckie, nowofalowe – Comet, nadający lekkiej cytrusowości i trawiastości i Huell Melon którego efektem jest mieszanka owoców, z przeważającą nutą miodowego melona. Technika chmielenia „late-hopping” pozwala na zminimalizowanie goryczki bez obniżenia walorów aromatycznych.
Znakiem rozpoznawczym tego stylu są bakterie kwasu mlekowego – to one są odpowiedzialne za nadanie konkretnej kwaśności w tym piwie. Bakterie Lactobacillus lactis, Lactococcus lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus znaleźć można na co dzień m.in. w zakwasach chlebowych, kefirach czy jogurtach. To one produkują kwas mlekowy, intensyfikujący kwaśny smak piwa i intensywnie wpływający na moc orzeźwiającą tego trunku.
Sezonowość piwa i jego polski akcent podkreślono tu dodając na późnym etapie fermentacji i leżakowania dużą ilość dojrzałych truskawek, które nadały przyjemny smak i aromat oraz jeszcze bardziej podkreśliły kwaśny profil piwa.