Święto Kapsla, znane także jako Bottle Cap Day, jest nie tylko okazją do uświęcenia naszego codziennego otwieracza butelek, ale również do głębszego zrozumienia jego roli w naszej kulturze. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej historii i znaczeniu tego święta oraz jego ekologicznemu wymiarowi.
Z naszego bloga
Spośród jaskrawo zielonych szyszek chmielu powoli wyłania się smukła brązowa butelka. Rozlega się charakterystyczne “pst!” i złociste piwo już leje się do lśniącej szklanki, znacząc ją idealnie uformowaną pianą. Jak telewizyjne reklamy piwa mają się do rzeczywistości?
Czy istnieje w świecie piwnego kraftu skrót znany lepiej, niż "IPA"? Chyba nie. Jeśli natomiast dopiero rozpoczynacie tą wspaniałą, prowadzącą przez całą feerię goryczkowych smaków i cytrusowych aromatów, piwną podróż po świecie IPA i chcielibyście dowiedzieć się więcej na ich temat – zapraszamy do lektury poniższego wpisu oraz wyposażenia się w zestaw degustacyjny, który pozwoli utrwalić tę merytorycznie przyswojoną wiedzę w praktyce.
Zakonnicy zawsze doskonale wiedzieli, jak obejść niewygodne reguły. W średniowieczu nawet w czasie postu nie odmawiali sobie piwa.
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?