Dodaj produkty podając kody
Browar Stu Mostów: Chocolate Stout NITRO - butelka 500 ml
- Nasycany azotem słodki stout, w którym przodują słodowe nuty czekolady, karmelu i cukru mlecznego.
Ogromna dawka czekolady - czyli czarny i słodki stout, który często nazywany jest mianem "cream stout".
Swój styl zawdzięcza słodowej nucie czekolady, kawy i karmelu, z kolei dodatek laktozy dodaje całokształtowi piwa więcej ciała i słodyczy. Typową charakterystyczną goryczkę wprowadza palony jęczmień. Dzięki nasyceniu azotem piwo prezentuje się wykwintnie, ma kremową teksturę, a na górze króluje drobnopęcherzykowa piana.
Doskonałe zgranie słodów karmelowych i palonych nadaje piwom typu stout wyjątkowej głębi. W aromacie znajdą się intensywne nuty gorzkiej czekolady, palonej kawy, a nawet delikatne nuty popiołu. Niesłodowany jęczmień sprawia, że piwo ma delikatną kwaśność i goryczkę równoważącą słodki smak.
Columbus - jest to tradycyjny chmiel, wykorzystany dla uzyskania kontry goryczkowej w stoucie. Sprawił, że piwo nabrało balansu oraz że całość stała się bardziej pijalna.
Sposób nasycania piwa azotem zamiast dwutlenku węgla ma na celu zwiększenie jego pijalności oraz zmianie tekstury na bardziej aksamitną.
Minimalny termin przydatności do spożycia
Zalecane warunki przechowywania
Przeznaczenie
do bezpośredniego spożycia
Alergeny
według informacji na etykiecie
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Browar Stu Mostów: Chocolate Stout NITRO - butelka 500 ml
4.67
Liczba wystawionych opinii: 12
Opinia potwierdzona zakupem
Towar wart ceny. Polecam.
Opinia potwierdzona zakupem
UT 3.5
2022-12-13Michał, Warszawa
Opinia niepotwierdzona zakupem
2022-05-20Dawid, Jastrzębie-Zdrój
Opinia niepotwierdzona zakupem
zajebista faktura. klasa smak. bez
2022-04-08Maciej, Warszawa
Opinia potwierdzona zakupem
Opinia potwierdzona zakupem
very creamish, nitro is nice, oatmeal style, chocolate is missing for me
2021-08-31János, Budapest
Opinia potwierdzona zakupem
Opinia potwierdzona zakupem
Azot robi w tym piwie najlepszą robotę
2021-08-22Sebastian, Łódź
Opinia potwierdzona zakupem
Klasyk
2021-08-21Michiel, Geldrop
Opinia potwierdzona zakupem
jakość do ceny rewelka
2021-04-27Jakub, Warszawa
Opinia potwierdzona zakupem
Naprawdę byłem ciekaw efektów i powiem szczerze, że spełniło moje wymagania, co do piwa z azotem
Opinia potwierdzona zakupem
Azot robi tutaj robotę, piwo smakuje jak pyszny stout lany z casku w brytyjskim pubie.
2021-03-24Karol, Chojnice
Oczywiste jest, że jedzenie i piwo to nieodłączna para, która od wieków cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak coś, co zaczyna się od prostego zestawienia chmielowej piany i smakowitych przekąsek, ewoluowało w niezwykle rozbudowaną sztukę znaną jako "food pairing", czyli zestawianie piwa z odpowiednimi potrawami.
Święto Kapsla, znane także jako Bottle Cap Day, jest nie tylko okazją do uświęcenia naszego codziennego otwieracza butelek, ale również do głębszego zrozumienia jego roli w naszej kulturze. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej historii i znaczeniu tego święta oraz jego ekologicznemu wymiarowi.
Wielu z Was przynajmniej raz życiu spróbowało samodzielnie uwarzyć piwo. Jeszcze więcej ma wśród swoich znajomych kogoś, kto warzy piwo w domu regularnie i równie regularnie raczy Was efektami swojej pracy, co, niestety, nie zawsze jest przyjemne.
Piwa chmielowe od lat nie tracą na popularności i podbijają rynek piwa rzemieślniczego. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś jak to się stało, że chmiel trafił do piwa i stał się jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych przy jego produkcji?